vstup voľný

VERNISÁŽ: JÁN MACHÚT OBRAZ A ZVUK

Vernisáž talentovaného a pre Red Cat Cabaret nenahraditeľného zvukového inžiniera, Jána Machúta, ktorého inšpirácia je ako zvuk: nepozná hranice.

Kúpte si vstupenky


 

Ján Machút, výtvarník, milovník umenia, spája svoju profesiu zvukového inžiniera s vizuálnym stvárnením svojich vnemov a pocitov v podobe obrazov na skle s použitím počítačovej techniky. Orientuje sa v digitálnom priestore s vlastným štýlovým kompasom a výrazným rukopisom. Tvorba zapadá do technológie CyberArt, viac technicky ako tématicky. Autor využíva organické, ale aj neorganické materiály a svetelné zdroje. V jeho obrazoch dominuje  sklo, kov, drevo, kameň a to vo forme textúr, alebo v projekcii cez textúrované sklenené objekty. Obľúbeným zdrojom jeho inšpirácie je ženské telo vo virtuálnom priestore, ale nebráni sa ani ostatným prírodným témam, čo je pre neho zaujímavým spojením  digitálnej techniky a živej hmoty. Kuriozitou v jeho obrazoch je strom, priznaný, alebo ukrytý pred očami pozorovateľa ... a to doslova, lebo častokrát je len svetelnou projekciou umiestnený v priestore ako textúrový prvok. Kurátorom výstavy je Vlado Zelenák.

A ešte krátko slovami autora: "...kde je zvuk, tam je aj obraz... ako zhmotnený pocit, pohľad na svet z mimoplanetárneho výletu. Vitajte na mojej výstave nazvanej Obraz a zvuk, ..toto je môj svet, môj digitálny priestor."

 

Miesto podujatia


Red Cat Cabaret Club Obchodná 17
81106 Bratislava
Slovensko

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google